MINT: Prague Fashion Market - nespolíhejte na Ježíška, přijďte za lokální tvorbou!

Ani letos vás před Vánoci nenecháme napospas nákupním centrům a dárkům od anonymních korporátů. V pátek až neděli 25.-27. listopadu vyražte na MINT: Prague Fashion Market!

V Pražské tržnici v hale 13 a stanech v jejím přilehlém okolí najdete přes 150 stánků s módou, designem, kosmetikou a občerstvením. Připravujeme taky workshopy a další doprovodný program, protože nakupování nemusí být nuda. Nespolíhejte na Ježíška, přijďte k nám za lokální tvorbou!

Vstup na veškeré části MINT: Prague Fashion Marketu je zdarma a bez bariér.

MINT: Prague Fashion Market - nespolíhej na Ježíška!

Pokud bude špatné počasí, nevadí. Trh bude kompletně krytý v hale 13 i okolí. Navíc, cesta do Pražské tržnice není dlouhá ani složitá. Přímo před její vchod jezdí tramvaje 1, 12, 14, 25. Nejbližší metro je C, Vltavská, pět minut chůze.

Podporujeme neziskovky! V předvánočním čase si u nás můžete za malý poplatek uplést ponožky přímo s babičkami z Elpidy. Elpida dává českým seniorům chuť do života, vede pro ně linku důvěry, zapojuje je do uměleckých projektů, napomáhá mezigeneračnímu dialogu festivalem Old´s Cool.

MINT: Prague Fashion Market

Lokalita – Průmyslová Praha jako atrakce

Pokud se v Holešovicích obvykle nepohybujete, Pražská tržnice vás překvapí. Tato chráněná kulturní památka si díky své rozloze zaslouží vlastní mapu. Její uspořádání a budovy vám zvenku připomenou průmyslový Manchester.

I tržnice je původně průmyslové místo. Skoro sto let areál sloužil jatečním účelům, v osmdesátých letech minulého století sem ale lidé začali chodit za nákupy. Dnes tu kromě asijských nebo zeleninových trhů najdete hudební kluby, nový cirkus, galerii nebo pravidelný lokální trh MINT!

Designéři – autentická tvorba nejen z ČR

Lenka Kolářová, principálka trhů, nehledá zajímavé prodejce jen v ČR, ale také na Slovensku, v Polsku, Německu nebo Maďarsku. Na MINT: Prague Fashion Marketu tak máte možnost srovnat náš design s designem od sousedů.

Z Maďarska k nám už po několikáté přijede designérka a ilustrátorka Schalleszter, která přiveze i skvělé městské batohy Tinta. Od bratrů Slováků přijede obchod Miestni. Ten představí hned několik tamních značek, které zastupuje.

Doprovodný program – vyrobte si originální dárky

Po celou dobu akce se o atmosféru budou starat skvělí DJ's. Výběr občerstvení bude široký. Od výborné zdravé asijské kuchyně po výbornou nezdravou americkou kuchyni. Děti nemusíte nechávat doma, protože Alter-Native pro ně připraví takový dětský koutek, že se jim nebude chtít pryč.

Vy sami si u nás můžete taky hrát – Kosmetika hrou pro vás připraví workshop, na kterém si procvičíte základy chemie, a ještě budete mít dárek pod stromeček přímo od srdce. S neziskovkou Elpida můžete někomu pod stromeček uplést teplé ponožky a pokud chcete z tržnice odejít úplně proměnění, nechte se u nás potetovat henou.

A to není všechno. MINT: Weekend Market

Možná jste zaregistrovali nový koncept trhů, který konáme od října. MINT: Weekend Market je každou sobotu v hale 13. Až do 17. prosince tak můžete zdarma navštívit první pravidelný trh s lokálním jídlem, autorskou módou, designem, knihami nebo domácí kosmetikou.

Inspirovali jsme se trhy v Bangkoku nebo londýnském Camden Town, takže od MINT: Weekend Marketu kromě stánků čekejte i tvůrčí atmosféru, všudypřítomnou hudbu a trochu toho punkového uvažování. Oproti MINT: Prague Fashion Marketu se víkendová akce nespecializuje na módu a design, ale nabízí v podstatě cokoliv z lokální produkce a od alternativních značek.

Po více než měsíci fungování můžeme říct, že návštěvníky náš ambiciózní krok baví a něco podobného jim v Praze chybělo. Každou sobotu přijde více než 1500 lidí (což se před Vánoci pravděpodobně ještě zvýší), a tak už vymýšlíme, kam se posuneme od nového roku.

Více informací najdete na našem novém webu www.mintmarket.cz nebo na Facebooku.

MINT: Prague Fashion Market, 25.-27. listopadu 2016
Hala č. 13, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7
Otevírací doba: pátek 11:00–19:00, sobota 10:00–19:00, neděle 10:00–17:00

MINT: Prague Fashion Market - mapa Pražské tržnice

MINT: Prague Fashion Market - městské batohy Tinta

MINT: Prague Fashion Market - Kosmetika hrou